آرشیو پرسش و پاسخ ها: فتواهای وهابیان و سلفی ها
تحریم اهدای گل به بیماران

فتوای جدید و عجیب علمای سعودی!  تحریم اهدای گل به بیماران

علمای عربستان سعودی اخیراً طی بیانیه‌ای فتوای را به اطلاع مسلمانان جهان رساندند.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از جهان، در این بیانیه آمده است: در پی افزایش گل‌فروشی‌های اطراف بیمارستان‌ها و اهدای گل از سوی عیادت کنندگان به بیماران، مرکز پژوهش‌های علمی و دفتر افتاء عربستان سعودی برای صدور فتوای تحریم اهدای گل به بیماران اتفاق‌نظر کرده و آن را به آگاهی مسلمانان جهان می‌رساند.

این مرکز همچنین با اشاره به دلایل صدور این فتوا تصریح کرد: با توجه به اینکه آیین اهدای گل به بیماران سنتی است که مسلمانان جهان از کشورهای غربی اتخاذ کرده‌اند، لذا عمل کردن به آن غیرمجاز است.

مرکز مذکور همچنین در این بیانیه آورده است: اهدای گل به بیمار علاوه بر اینکه از سنت‌های بلاد کفار است، هیچ منفعتی برای بیمار نخواهد داشت، لذا اهدای آن امری بیهوده است.

علمای مذکور در ادامه عنوان کردند: مصرف کردن اموال مسلمانان درراه‌های بیهوده‌ای همچون اهدای گل به بیماران، امری غیرمجاز بوده و به جای این امر دعا کردن برای بیمار و آموزش راه‌های درمان الهی به آن امری پسندیده‌تر است. یادآوری می‌شود علمای عربستان سعودی چندی پیش اهدای گل سرخ در روز ولنتاین را حرام اعلام کردند که فروش گل سرخ در آن روز به‌طورکلی ممنوع شد.

(0 رای)
این مقاله مفید بود
این مقاله مفید نبود

نظر (0)
ارسال یک نظر جدید
 
 
نام کامل :
پست الکترونیک :
نظر:
تأیید کد امنیتی 
 
لطفا متنی را که در کادر زیر می بینید وارد نمایید