آرشیو پرسش و پاسخ ها: آشنایی با سایر مراکز پاسخگویی
مراکز پاسخگویی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

دین مبین اسلام دینی است پویا و بروز و برای تمامی نیازهای بشر در طول زمان پاسخی معقول و مشروع دارد ، برهمین اساس تمدن اسلامی و سبک زندگی دینی برخاسته از منابع اصلی دین اسلام ( قرآن و سنت) همیشه راهنمای بشر برای رشد و تعالی است .

برای رسیدن به سبک زندگی دینی و الهی باید با نظارت عالمان و کارشناسان دینی متعهد و مورد اعتماد سلامت دین را رقم زد همانند مراجعه به پزشک حاذق برای سلامت جسم .

در این مسیر و با پیدایش ابزارها ، روش ها و سبک های جدید و بعضا خصمانه علیه دین و دیانت ؛ ضروری است از قرآن بپرسیم که وقتی سئوال بی جوابی داشتیم چکار کنیم ؟

در جواب در آیه 43 سوره «نحل» مى فرماید: (اگر این موضوع را نمى دانید بروید و از اهل اطلاع بپرسید)؛ «فَسْئَلُوا أَهْلَ الذِّکْرِ إِنْ کُنْتُمْ لاتَعْلَمُونَ».

«ذِکر» به معنى آگاهى و اطلاع است و «اهل ذکر» مفهوم وسیعى دارد که همه آگاهان و اهل اطلاع را در زمینه هاى مختلف، شامل مى شود، و اگر بسیارى از مفسرین «اهل ذکر» را در اینجا به معنى علماى اهل کتاب تفسیر کرده اند نه به این معنى است که، اهل ذکر مفهوم محدودى داشته باشد، بلکه در واقع از قبیل تطبیق کلى بر مصداق است. در روایات متعددى که از ناحیه اهل بیت(علیهم السلام) وارد شده، مى خوانیم: اهل ذکر امامان(علیهم السلام) هستند، از جمله در روایتى از امام على بن موسى الرضا(علیه السلام) که در پاسخ سؤال از آیه فوق فرمود: «نَحْنُ أَهْلُ الذِّکْرِ وَ نَحْنُ الْمَسْئُولُونَ»؛ (ما اهل ذکریم، و از ما باید سؤال شود)

بنابراین مراکز متعددی برای پاسخگویی به سئوالات دینی مردم ایجاد شده است که هریک با روش هایی اختصاصی خود به سئوالات دینی جواب می دهند و با توجه به گستردگی و تنوع سئوالات از حیث موضوع ، نوع مخاطب ، مدت جوابخواهی و ... باز هم نیاز به مراکز سریعتر و دقیقتر وجود دارد .

دفاتر مراجع عظام تقلید و نمایندگی های دفاتر ، دفاتر ائمه جمعه و جماعات در سراسر کشور، دفاتر نمایندگی و نهاد رهبری در دانشگاه ها و سازمان های کشوری و لشکری  همه از جمله مراکزی هستند که سئوالات مخاطبان را جواب می دهند .

برای آشنایی شما مخاطبان عزیز سایت و سامانه جوابگو فهرست برخی از مراکز دیگر که پاسخگوی سئوالات دینی شما هستند  تقدیم می گردد

امید است مورد استفاده قرار بگیرد .

با تشکر

مدیر سایت جوابگو 

13940405

 

مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني

www.pasokhgoo.ir ‎

سامانه پاسخگویی آنلاین

      09640.ir  

درگاه مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

pasokhgoo.org‎

سامانه پاسخگویی بسیج

pasokhgooi.ir‎

سامانه پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی

www.eporsesh.com‎

درگاه پاسخگویی به مسایل دینی

www.porsojoo.com‎

 طلبه پاسخگو

www.t-pasokhgoo.ir‎

پاسخگویی به مسائل دینی خواهران

talabeh-p.mihanblog.com‎

پاسخگوی احکام

talabehpasokhgoo.parsiblog.com‎

سامانه پیام کوتاه مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

30009640.ir‎

پرتال انهار

portal.anhar.ir

و 

.....

(9 رای)
این مقاله مفید بود
این مقاله مفید نبود

نظر (0)
ارسال یک نظر جدید
 
 
نام کامل :
پست الکترونیک :
نظر:
تأیید کد امنیتی 
 
لطفا متنی را که در کادر زیر می بینید وارد نمایید

پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه السلام