آرشیو پرسش و پاسخ ها: اعتقادات و کلام
جهانى شدن، در حكومت حضرت مهدى عليه‏ السلام

سؤال:

مفهوم جهانى شدن، در حكومت حضرت مهدى عليه ‏السلام ، با حكومت غرب چه تفاوت‏ هايى دارد؟
جواب:

الف. حكومت جهانى اسلامى، با رهبرى افراد صالح و وارسته و شخصيت‏هاى برجسته دينى كه از ظلم و خطا برئ و دنباله امام معصومند اداره مى‏شود؛ و در آن، قانون خدا حاكم است. ولى حكومت پيشنهادى غرب، زير نظر و اشراف زورمداران و ستمگران است.
ب. در حكومت جهانى اسلامى، محور تمام امور جامعه، خدا و احكام اوست، ولى در جهانى شدن غرب، محور، قوانين وضع شده براساس خواسته های بشرى است.
ج. حكومت حضرت مهدى بر توسعه اخلاقى، اجتماعى، امنيتى و عدالت استوار است، در حالى كه در حكومت جهانى غرب، معنويت دینی هيچ جايگاهى ندارد.
د. توسعه علمى، از ويژگى‏هاى حكومت جهانى امام مهدى عليه‏السلام است، در حالى كه در جهانى شدن غربى، دانش و پيشرفت در انحصار كشورهاى خاصى است كه از انتقال آن به كشورهاى ديگر جلوگيرى مى‏كنند.
ه . حكومت جهانى حضرت مهدى عليه‏السلام ، بر حاكميت عقل استوار است؛ زيرا عقل انسان در عصر ظهور به كمال مى‏رسد، در حالى كه مبناى جهانى شدن غربى، هواهاى نفسانى است.
در حكومت جهانى حضرت مهدى عليه‏السلام ، ستمگران و طاغوتيان و كارگزارانِ بدكار، كيفر مى‏شوند(1 )؛ زيرا حضرت، جامعه را بر اساس عدل و قسط اداره مى‏كند، ولى در جهانى‏سازى غربى، قضيه به عكس است؛ جنايتكاران لقب «مصلح» مى‏گيرند و عدالت خواهان «تروريست» خوانده مى‏شوند.
1- نهج البلاغه، خطبه 138.

(0 رای)
این مقاله مفید بود
این مقاله مفید نبود

نظر (0)
ارسال یک نظر جدید
 
 
نام کامل :
پست الکترونیک :
نظر:
تأیید کد امنیتی 
 
لطفا متنی را که در کادر زیر می بینید وارد نمایید