آرشیو پرسش و پاسخ ها: اعتقادات و کلام
خبر دادن پيامبر صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏آله و اهل بيت عليهم‏السلام از ولادت حضرت مهدى عليه‏السلام

پرسش:

آيا پيامبر صلى‏ الله ‏عليه‏ و‏آله و اهل بيت عليهم‏السلام از ولادت حضرت مهدى عليه‏ السلام خبر داده ‏اند؟
پاسخ:
روایات فراوانی از رسول خدا صلى ‏الله‏ عليه‏ و‏آله در مورد ولادت حضرت مهدى عليه‏ السلام در دست است. از جمله اینکه ابن‏ عباس از رسول خدا صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏آله نقل مى‏ كند:
خداوند تبارك و تعالى توجهى بر زمين كرد و مرا انتخاب نمود و من را نبى قرار داد. سپس بار دوم توجهى كرد و على عليه‏ السلام را از روى زمين انتخاب نمود و او را امام قرار داد و مرا امر نمود كه او را برادر و ولىّ و وصى و خليفه و وزير خود قرار دهم. پس على از من است و من از على ‏ام. او شوهر دختر من و پدر دو نوه‏ ام حسن و حسين است. آگاه باشيد! كه خداوند تبارك و تعالى من و آنان را حجت‏ هايى بر بندگانش قرار داده است. و از صلب حسين امامانى قرار داد كه به امر من قيام كرده و وصيت مرا حفظ خواهند نمود. نهمينِ آنها، قائم اهل بيت من و مهدى امت من است. [او] شبيه‏ترين مردم به من در شمايل و اقوال و افعال است. بعد از غيبت طولانى و حيرت گمراه كننده ظهور مى‏ كند.
اصبغ بن نباته مى‏ گويد: خدمت اميرالمؤمنين رسيدم، ديدم در فكر فرورفته است. پرسيدم: چه چيز شما را به فكر واداشته؟ فرمود: در مولودى فكر مى‏كردم كه از صُلب من است. او يازدهمين فرد از اولاد من است. او مهدى‏اى است كه زمين را پر از عدل خواهد كرد آن گونه كه از جور و ظلم پر شده باشد.

(0 رای)
این مقاله مفید بود
این مقاله مفید نبود

نظر (0)
ارسال یک نظر جدید
 
 
نام کامل :
پست الکترونیک :
نظر:
تأیید کد امنیتی 
 
لطفا متنی را که در کادر زیر می بینید وارد نمایید